OTVÁRACIA DOBA PREDAJNE: PO-PIA 9:30-12:15 13:00-17:00 SO,NE zatvorené

Ako správne vybrať veľkosť obuvi

Ako správne vybrať veľkosť obuvi pre deti ? 

Správne zmeranie chodidla je základ úspešného výberu. Dĺžku nohy meriame vždy v stoji od najvzdialenejšieho oblúka päty ku koncu najdlhšieho prsta. Náš personál zmeria vždy obe nohy v ponožkách, ktoré dieťa bežne nosí. Obuv následne voľte o trošku väčšiu, než je samotné chodidlo. V priestore pred prstami musí byť ponechaných aspoň10-12 mm veľkostného nadmerku. Polovica tohto priestoru slúži ako rezerva na rast, druhá polovica na pohyb prstov pri chôdzi. Okrem vhodnej dĺžky nezabudnite ani na šírku. Tá by mala zodpovedať obvodu nohy v oblasti prstových kĺbov. Príliš široká topánka nohu dostatočne nezafixuje a prsty budú namáhané nadmerným tlakom. Úzka obuv, naopak, obmedzuje krvný obeh a spôsobuje deformácie nohy.

Iba zmeranie nohy nestačí, pretože veľkostné označenie obuvi je orientačné. Skutočná veľkosť sa môže do istej miery líšiť (je ovplyvnená tvarom kopyta, strihom a materiálovým zložením obuvi). Pamätajte, že aj tá najkvalitnejšia obuv v nesprávnej veľkosti môže nevratne poškodiť nohy vášho dieťaťa. 
Správnu veľkosť obuvi je tiež možné overiť vybratím vkladacej stielky, na ktorú sa dieťa postaví. Hodnota veľkostného nadmerku je tak jasne viditeľná. 

U ortopedickej obuvi je nutné počítať s tým, že obuv má vyrobenú stielku, ktorá má pätné lôžko a lôžko na prednú časť chodidla. Preto sa táto obuv veľkostne líši od bežnej vychádzkovej obuvi. Znamená to, že túto obuv musíme kupovať vždy o 1 až 2 čísla väčšiu. Bežne sa uvádza u všetkých ortopedických modelov veľkostné číslo vonkajšieho rozmeru, takže vnútorný rozmer je cca o 1,5cm menší. 

Príklad objednávania ortopedických modelov: 

Zmeraním chodidla sme zistili veľkosť 20cm. Potrebujeme získať nadmerok pre prednú časť chodidla pri vystieraní prstov 0,5-0,8cm. Ortopedický model Protetika TYP 32 RIMINI v č.30 má vonkajší rozmer 20cm, ale jeho vnútorný rozmer je 18,5cm. To znamená, že musíme objednať veľkosť č.32, ktorý má vnútorný rozmer 20,5cm.   

Pre jednoduchšie objednávanie Vám u každého modelu uvádzame i vnútornú dĺžku. 

Príklad objednávania vychádzkových modelov: 

Zmeraním chodidla sme zistili veľkosť 15cm. Potrebujeme získať nadmerok pre prednú časť chodidla 0,5-08cm. Veľkosť vychádzkového modelu typu Protetika, D.D.Step a Kornecki je uvedená ako č.22. Je to vonkajší rozmer topánočky, vnútorný rozmer je 14cm, to znamená, že musíme objednať veľkosť 23, kde získame vnútornú dĺžku 15,6cm. 

 

Veľmi radi a s ochotou Vám pri výber správnej veľkosti poradíme i telefonicky alebo mailom kliknutím na DOTAZ. 

Tabuľky veľkostí a správne meranie chodidla

Ako správne vybrať veľkosť obuvi pre deti ?  Správne zmeranie chodidla je základ úspešného výberu. Dĺžku nohy meriame vždy v stoji od najvzdialenejšieho oblúka päty ku koncu najdlhšieho prsta. N...

Obuv Helle nájdete na GLAMI.sk

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie