OTVÁRACIA DOBA PREDAJNE: PO-PIA 9:30-12:15 13:00-17:00 SO,NE zatvorené

Ako správne vybrať veľkosť obuvi

Ako správne vybrať veľkosť obuvi pre deti ? 

Správne zmeranie chodidla je základ úspešného výberu. Dĺžku nohy meriame vždy v stoji od najvzdialenejšieho oblúka päty ku koncu najdlhšieho prsta. Náš personál zmeria vždy obe nohy v ponožkách, ktoré dieťa bežne nosí. Obuv následne voľte o trošku väčšiu, než je samotné chodidlo. V priestore pred prstami musí byť ponechaných aspoň10-12 mm veľkostného nadmerku. Polovica tohto priestoru slúži ako rezerva na rast, druhá polovica na pohyb prstov pri chôdzi. Okrem vhodnej dĺžky nezabudnite ani na šírku. Tá by mala zodpovedať obvodu nohy v oblasti prstových kĺbov. Príliš široká topánka nohu dostatočne nezafixuje a prsty budú namáhané nadmerným tlakom. Úzka obuv, naopak, obmedzuje krvný obeh a spôsobuje deformácie nohy.

Iba zmeranie nohy nestačí, pretože veľkostné označenie obuvi je orientačné. Skutočná veľkosť sa môže do istej miery líšiť (je ovplyvnená tvarom kopyta, strihom a materiálovým zložením obuvi). Pamätajte, že aj tá najkvalitnejšia obuv v nesprávnej veľkosti môže nevratne poškodiť nohy vášho dieťaťa. 
Správnu veľkosť obuvi je tiež možné overiť vybratím vkladacej stielky, na ktorú sa dieťa postaví. Hodnota veľkostného nadmerku je tak jasne viditeľná. 

U ortopedickej obuvi je nutné počítať s tým, že obuv má vyrobenú stielku, ktorá má pätné lôžko a lôžko na prednú časť chodidla. Preto sa táto obuv veľkostne líši od bežnej vychádzkovej obuvi. Znamená to, že túto obuv musíme kupovať vždy o 1 až 2 čísla väčšiu. Bežne sa uvádza u všetkých ortopedických modelov veľkostné číslo vonkajšieho rozmeru, takže vnútorný rozmer je cca o 1,5cm menší. 

Príklad objednávania ortopedických modelov: 

Zmeraním chodidla sme zistili veľkosť 20cm. Potrebujeme získať nadmerok pre prednú časť chodidla pri vystieraní prstov 0,5-0,8cm. Ortopedický model Protetika TYP 32 RIMINI v č.30 má vonkajší rozmer 20cm, ale jeho vnútorný rozmer je 18,5cm. To znamená, že musíme objednať veľkosť č.32, ktorý má vnútorný rozmer 20,5cm.   

Pre jednoduchšie objednávanie Vám u každého modelu uvádzame i vnútornú dĺžku. 

Príklad objednávania vychádzkových modelov: 

Zmeraním chodidla sme zistili veľkosť 15cm. Potrebujeme získať nadmerok pre prednú časť chodidla 0,5-08cm. Veľkosť vychádzkového modelu typu Protetika, D.D.Step a Kornecki je uvedená ako č.22. Je to vonkajší rozmer topánočky, vnútorný rozmer je 14cm, to znamená, že musíme objednať veľkosť 23, kde získame vnútornú dĺžku 15,6cm. 

 

Veľmi radi a s ochotou Vám pri výber správnej veľkosti poradíme i telefonicky alebo mailom kliknutím na DOTAZ. 

Tabuľky veľkostí a správne meranie chodidla

Ako správne vybrať veľkosť obuvi pre deti ?  Správne zmeranie chodidla je základ úspešného výberu. Dĺžku nohy meriame vždy v stoji od najvzdialenejšieho oblúka päty ku koncu najdlhšieho prsta. N...